PythonOCC/pl: Difference between revisions

From FreeCAD Documentation
(Created page with "PythonOCC jest projektem, który ma na celu połączyć cały zakres funkcji OpenCASCADE Technology ''(OCCT)'' w jeden moduł Środowisko Python...")
No edit summary
 
(26 intermediate revisions by 2 users not shown)
Line 1: Line 1:
<languages/>
<languages/>
[[PythonOCC/pl|PythonOCC]] jest projektem, który ma na celu połączyć cały zakres funkcji OpenCASCADE Technology ''(OCCT)'' w jeden moduł [[Python/pl|Środowisko Python]]. Jest to inne podejście niż w FreeCAD, gdzie używane są tylko niektóre komponenty OCCT, co skutkuje znacznie prostszą strukturą. Strona projektu to [http://www.pythonocc.org/ pythonocc.org].


==Opis==
PythonOCC, on the other hand, since it provides you access to all of OCC classes and functions, is very complex, but also very powerful. It is therefore a very fine addition to FreeCAD. When you are limited by FreeCAD's available OCCT functionality in your Python scripts, it's time to load {{incode|pythonOCC}}.


[[PythonOCC/pl|PythonOCC]] jest projektem, który ma na celu dostarczenie całej gamy funkcji OpenCASCADE Technology ''(OCCT)'' poprzez moduł [[Python/pl|Python]] {{incode|OCC}}. Stanowi to zupełnie inne podejście niżwe FreeCAD, gdzie tylko niektóre komponenty OCCT eksponowane poprzez środowisko pracy [[Part_Workbench/pl|Część]].
Currently in the [[Part_Module|Part module]] we have the methods {{incode|Part.__toPythonOCC__()}} and {{incode|Part.__fromPythonOCC__()}} to exchange {{incode|TopoDS_Shape}} ([[Part_TopoShape|Part TopoShape]]) entities to and from pythonOCC. This allows us to use the full power of OCCT in Python and then put the resulting shapes back to FreeCAD.

PythonOCC, z kolei, ze względu na to, że zapewnia dostęp do wszystkich klas i funkcji OCCT, jest bardzo złożony, ale również bardzo potężny. Dlatego też jest to bardzo dobry dodatek do FreeCAD. Dlatego, gdy jesteś ograniczony funkcjonalnością OCCT FreeCAD, używanie {{incode|OCC}} jest dobrą alternatywą.

==Użycie==

Obecnie w środowisku pracy [[Part_Workbench/pl|Część]] mamy metody {{incode|Part.__toPythonOCC__()}} i {{incode|Part.__fromPythonOCC__()}} do wymiany {{incode|TopoDS_Shape}} ([[Part_TopoShape/pl|Część: Kształt topologiczny]]) podmiotów do i z PythonOCC. Metody te pozwalają nam na wykorzystanie pełnej mocy OCCT w środowisku Python, a następnie ponowne umieszczenie powstałych kształtów w obiektach FreeCAD.

PythonOCC jest wewnętrznie używany przez przeglądarkę [[Arch_IFC|IFC]] dołączoną do bibliotek [[IfcOpenShell|IfcOpenShell]]. IfcOpenShell jest używany do odczytu i zapisu dokumentów [[Arch_IFC/pl|IFC]] przy użyciu FreeCAD, poprzez Środowiska pracy [[Arch_Workbench/pl|Arch]] i [[BIM_Workbench/pl|BIM]]. PythonOCC jest potrzebny tylko do uruchomienia zintegrowanej przeglądarki IfcOpenShell, w innym przypadku w ogóle nie jest wykorzystywany przez FreeCAD.

==Instalacja==

PythonOCC musi być skompilowany ze źródła. W tym celu musisz pobrać odpowiednie pliki programistyczne dla technologii [[OpenCASCADE|OpenCASCADE Technology]] ''(OCCT)'' i SWIG. Starsza wersja PythonOCC miała obejmować OCE 0.18, społeczną edycję OCCT 6.9.x, która obecnie nie jest utrzymywana. Najnowsza wersja PythonOCC jest teraz przeznaczona do współpracy z najnowszą, oficjalną wersją OCCT 7.4.

Wraz z OCCT 7.4, PythonOCC wymaga stosunkowo najnowszych zależności takich jak Python 3.7, CMake 3.12 i SWIG 3.0.11. Python 2 nie jest już obsługiwany.

Wraz z OCCT 7.4, PythonOCC wymaga stosunkowo najnowszych zależności takich jak: Python 3.7, CMake 3.12 i SWIG 3.0.11. Python 2 nie jest już obsługiwany.

Możliwe jest również zainstalowanie prekompilowanych bibliotek PythonOCC przy użyciu Conda. Więcej informacji i instrukcji kompilacji można znaleźć w repozytorium projektu głównego, [https://github.com/tpaviot/pythonocc-core tpaviot/pythonocc-core].

==Kompilacja==

Możesz także samodzielnie skompilować pythonOCC ''(zobacz [https://github.com/tpaviot/pythonocc-core/blob/master/INSTALL.md instrukcję])''. Poniżej znajduje się procedura dla Debiana/Ubuntu z użyciem pakietów opencascade dostarczonych przez distro:

<pre>
git clone git://github.com/tpaviot/pythonocc-core.git pythonocc
cd pythonocc
mkdir build
cd build
cmake -DOCE_INCLUDE_PATH=/usr/include/opencascade -DOCE_LIB_PATH=/usr/lib/x86_64-linux-gnu ..
make
</pre>

==Informacje dodatkowe==

* Strona projektu: [http://www.pythonocc.org/ pythonocc.org]
* Nowsza wersja kompatybilna z OCCT 7.4, [https://github.com/tpaviot/pythonocc-core tpaviot/pythonocc-core].
* Starsza wersja zgodna z OCE 0.18, społecznym wydaniem OCCT 6.9.x, [https://github.com/tpaviot/pythonocc tpaviot/pythonocc].
* [https://forum.freecadweb.org/viewtopic.php?f=39&t=33254 IfcPlusPlus skompilowany na Gentoo - pytania i alternatywy?]


{{Powerdocnavi{{#translation:}}}}
{{Powerdocnavi{{#translation:}}}}
[[Category:Developer Documentation{{#translation:}}]]
[[Category:Python Code{{#translation:}}]]
{{clear}}
{{clear}}

Latest revision as of 15:39, 25 August 2021

Opis

PythonOCC jest projektem, który ma na celu dostarczenie całej gamy funkcji OpenCASCADE Technology (OCCT) poprzez moduł Python OCC. Stanowi to zupełnie inne podejście niżwe FreeCAD, gdzie tylko niektóre komponenty OCCT są eksponowane poprzez środowisko pracy Część.

PythonOCC, z kolei, ze względu na to, że zapewnia dostęp do wszystkich klas i funkcji OCCT, jest bardzo złożony, ale również bardzo potężny. Dlatego też jest to bardzo dobry dodatek do FreeCAD. Dlatego, gdy jesteś ograniczony funkcjonalnością OCCT FreeCAD, używanie OCC jest dobrą alternatywą.

Użycie

Obecnie w środowisku pracy Część mamy metody Part.__toPythonOCC__() i Part.__fromPythonOCC__() do wymiany TopoDS_Shape (Część: Kształt topologiczny) podmiotów do i z PythonOCC. Metody te pozwalają nam na wykorzystanie pełnej mocy OCCT w środowisku Python, a następnie ponowne umieszczenie powstałych kształtów w obiektach FreeCAD.

PythonOCC jest wewnętrznie używany przez przeglądarkę IFC dołączoną do bibliotek IfcOpenShell. IfcOpenShell jest używany do odczytu i zapisu dokumentów IFC przy użyciu FreeCAD, poprzez Środowiska pracy Arch i BIM. PythonOCC jest potrzebny tylko do uruchomienia zintegrowanej przeglądarki IfcOpenShell, w innym przypadku w ogóle nie jest wykorzystywany przez FreeCAD.

Instalacja

PythonOCC musi być skompilowany ze źródła. W tym celu musisz pobrać odpowiednie pliki programistyczne dla technologii OpenCASCADE Technology (OCCT) i SWIG. Starsza wersja PythonOCC miała obejmować OCE 0.18, społeczną edycję OCCT 6.9.x, która obecnie nie jest utrzymywana. Najnowsza wersja PythonOCC jest teraz przeznaczona do współpracy z najnowszą, oficjalną wersją OCCT 7.4.

Wraz z OCCT 7.4, PythonOCC wymaga stosunkowo najnowszych zależności takich jak Python 3.7, CMake 3.12 i SWIG 3.0.11. Python 2 nie jest już obsługiwany.

Wraz z OCCT 7.4, PythonOCC wymaga stosunkowo najnowszych zależności takich jak: Python 3.7, CMake 3.12 i SWIG 3.0.11. Python 2 nie jest już obsługiwany.

Możliwe jest również zainstalowanie prekompilowanych bibliotek PythonOCC przy użyciu Conda. Więcej informacji i instrukcji kompilacji można znaleźć w repozytorium projektu głównego, tpaviot/pythonocc-core.

Kompilacja

Możesz także samodzielnie skompilować pythonOCC (zobacz instrukcję). Poniżej znajduje się procedura dla Debiana/Ubuntu z użyciem pakietów opencascade dostarczonych przez distro:

git clone git://github.com/tpaviot/pythonocc-core.git pythonocc
cd pythonocc
mkdir build
cd build
cmake -DOCE_INCLUDE_PATH=/usr/include/opencascade -DOCE_LIB_PATH=/usr/lib/x86_64-linux-gnu ..
make

Informacje dodatkowe