Instalacja zewnętrznych środowisk pracy

From FreeCAD Documentation
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
This page is a translated version of the page Installing more workbenches and the translation is 100% complete.

Wprowadzenie

Od wersji 0.17 można łatwo dodawać zewnętrzne środowiska pracy za pomocą menedżera dodatków. Użytkownik nie musi robić nic więcej niż korzystać z tego narzędzia.

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji środowisk pracy.

Opis ogólny

Środowiska pracy to nic innego jak kolekcje plików umieszczone w folderze. Folder ten jest zwykle skompresowany do archiwum zip. Podczas instalacji folder ten jest po prostu rozpakowywany i kopiowany do:

$ROOT_DIR/Mod/

gdzie $ROOT_DIR jest katalogiem najwyższego poziomu przeszukiwanym przez FreeCAD podczas uruchamiania. Jest to zasadniczo to, co robi Menadżer dodatków.

Katalogi Mod/ są skanowane przy każdym uruchomieniu FreeCAD, a dostępne środowiska pracy są automatycznie dodawane.

Instalacja obejmująca cały system

Środowiska pracy zainstalowane w ten sposób będą dostępne dla wszystkich użytkowników. W zależności od systemu, dostęp do katalogu instalacyjnego może wymagać uprawnień administratora.

Skopiuj folder środowiska pracy do katalogu $INSTALL_DIR/Mod/, gdzie $INSTALL_DIR jest katalogiem instalacyjnym programu FreeCAD.

  • W systemie Linux jest to zazwyczaj /usr/share/freecad/Mod/.
  • W systemie Windows jest to zwykle C:\Program Files\FreeCAD\Mod\.
  • Na macOS jest to zazwyczaj /Applications/FreeCAD/Mod/.

Instalacja dla pojedynczego użytkownika

Środowiska pracy zainstalowane w ten sposób będą dostępne tylko dla jednego użytkownika, ale nie będą wymagały żadnych uprawnień administratora.

Skopiuj folder środowiska pracy do katalogu $USER_DIR/Mod/, gdzie $USER_DIR jest katalogiem FreeCAD dla konkretnego username. (można go znaleźć wpisując App.getUserAppDataDir() w konsoli Python).

  • W systemie Linux jest to zazwyczaj /home/username/.local/share/FreeCAD/Mod/ (version 0.20 and above) lub /home/username/.FreeCAD/Mod/ (wersja 0.19 i poniżej).
  • W systemie Windows jest to %APPDATA%\FreeCAD\Mod\, czyli zwykle C:\Users\username\Appdata\Roaming\FreeCAD\Mod\.
  • Na macOS jest to zwykle /Users/username/Library/Preferences/FreeCAD/Mod/.

Informacje dodatkowe

Dodatkowe informacje na temat tworzenia niestandardowego środowiska pracy można znaleźć na stronach Centrum Power użytkowników i Centrum programisty.

Zobacz także szczegółowy opis na stronie Instalacja zewnętrznych środowisk pracy.