Translations:Sketcher ConstrainCoincident/3/pl

From FreeCAD Documentation

Jak stwierdzono powyżej, narzędzie to przyjmuje dwa argumenty - oba są punktami.

  1. Po pierwsze, konieczne jest zaznaczenie dwóch różnych punktów. (Uwaga: to nie zadziała, jeżeli na przykład spróbujemy wybrać punkt początkowy i punkt końcowy tej samej linii prostej. Wybranie punktów początkowych i końcowych łuku spowoduje utworzenie zamkniętego okręgu lub elipsy, ale ograniczy położenie szwu do tego punktu).
  2. Podświetlenie elementu rysunku uzyskuje się poprzez umieszczenie na nim kursora myszki i kliknięcie lewym przyciskiem myszy.
  3. Możliwe jest również zaznaczenie wszystkich elementów wewnątrz prostokąta poprzez kliknięcie i przeciągnięcie. Przy przeciąganiu od lewej do prawej (z dowolnym ruchem pionowym) zostaną podświetlone tylko kształty, które w całości mieszczą się w prostokącie; w drugim kierunku zostaną podświetlone wszystkie kształty, które przecinają się z prostokątem zaznaczenia. Można to wykorzystać do zaznaczenia tylko wierzchołków bez zaznaczania krawędzi, przeciągając mały prostokąt wokół niektórych wierzchołków od lewej do prawej, o ile nie ma krawędzi, które w całości mieszczą się w prostokącie.
  4. Podświetlony element zmieni swój kolor na zielony. (Kolor ten można dostosować do własnych potrzeb w Edycja → Preferencje → Wyświetlanie → Kolory → Zaznaczanie).
  5. Kolejne punkty mogą być podświetlone poprzez powtórzenie powyższych procedur. Uwaga" Nie trzeba przytrzymywać żadnego specjalnego klawisza, jak Ctrl aby uzyskać wielokrotny wybór pozycji na rysunku.
  6. Po podświetleniu dwóch punktów, można wywołać komendę za pomocą kilku metod:
    • Wciskając przycisk wiązania na pasku przyborów Wiązanie zbieżności.
    • Użycie skrótu klawiszy C przy pomocy klawiatury.
    • Użycie polecenia w górnym menu Szkic → Wiązania szkicownika → Wiązanie zbieżności.

Wynik: polecenie to spowoduje, że dwa punkty staną się nałożone na siebie i zostaną zastąpione jednym punktem.