Translations:Feature list/5/tr

From FreeCAD Documentation
Jump to navigation Jump to search
 • Feature1.jpg
  Open CASCADE Technology-tabanlı geometri çekirdeği, karmaşık şekiller üzerinde, brep , eğriler ve yüzeyler, çeşitli geometrik şekiller, boolean işlemler ve dolgular, yerel destekli STEP ve IGES formatları gibi çeşitli yerel konseptlerle, karmaşık 3D işlemler yapmanıza olanak tanır.
 • Feature3.jpg
  Tam parametrik bir model. Tüm FreeCAD objeleri doğal olarak parametriktir, yani şekilleri özelliklere dayalı olabilir veya hatta diğer nesnelere bağlı olabilir, tüm değişiklikler talep üzerine yeniden hesaplanır ve geri al/yenile yığınıyla kaydedilir. Tamamıyla Python'da kodlanan yeni nesne türleri kolayca eklenebilir.
 • Feature4.jpg
  Modüler mimari eklentiler (modüller) sayesinde ana uygulamaya işlevsellik ekler. Bu uzantılar C ++ 'da programlanan tüm yeni uygulamalar kadar karmaşık veya Python betikleri veya kendi kendine kaydedilen makrolar kadar basit olabilir. Python yerleşik yorumlayıcısından; geometri oluşturma ve dönüştürme,bu geometrinin 2D veya 3D gösterimi(sahne grafiği) hatta FreeCAD arayüzüne , makrolar veya harici komut dosyalarından FreeCAD'in hemen hemen tüm kısımlarına erişebilirsiniz.
 • Feature5.jpg
  FreeCAD'in Fcstd dosya formatına ek olarak STEP, IGES, OBJ, STL, DXF, SVG, STL, DAE, IFC veya OFF, NASTRAN, VRML gibi dosya formatları da desteklenmektedir ve Dosya al/Dosya ver ile kullanılabilmektedir. FreeCAD ve verilen bir dosya formatı arasındaki uyumluluk seviyesi, onu uygulayan modüle bağlı olduğu için değişebilir.
 • Feature7.jpg
  Geometri kısıtlı 2D şekillerin çizilmesine izin veren kısıtlayıcı-çözücülü bir Eskiz . Eskiz, şu anda birkaç tip sınırlı geometri oluşturmanıza ve bunları FreeCAD boyunca başka nesneler oluşturmak için bir temel olarak kullanmanıza izin vermektedir.
 • Feature9.jpg
  Robot simülasyon modülü Robot hareketlerini incelemek için kullanılır. Robot modülünde, yalnızca GUI iş akışına izin veren genişletilmiş bir grafik arabirim vardır.
 • Feature8.jpg
  Teknik resim modülü Ayrıntı görünümü, kesitler, boyutlandırma ve benzeri seçeneklerle geleneksel çizim sayfaları oluşturmak için 3 boyutlu modellerin 2D görünümlerini bir sayfaya koymanıza olanak veren yeni ve kolay bir modül. Bu modülle SVG veya PDF şeklinde kaydedilebilecek sayfalar üretilir.Eski Çizim modülü Arayüzde çok az araç bulundurur ancak Pythonla işlevselliği yüksektir.
 • Feature-raytracing.jpg
  Rendering modülü,başka render uygulamalarında kullanılmak üzere 3D nesneleri farklı formatlarda dosyalara kaydedebiliyorsunuz. Şu anda sadece povray ve LuxRender uygulamalrını desteklemektedir. Ancak gelecekte daha fazla renderer uygulamasını destekleyeceğini umuyoruz.
 • Feature-CAM.jpg
  Path modülü Frezeleme gibi (CAM) mekanik işlemler içindir ve G code çıktısını alabilir, gösterebilir ve ayarlayabilir ..