Środowisko PythonOCC

From FreeCAD Documentation
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page PythonOCC and the translation is 100% complete.
Other languages:
Deutsch • ‎English • ‎Türkçe • ‎español • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎română • ‎svenska • ‎čeština • ‎русский

Opis

PythonOCC jest projektem, który ma na celu dostarczenie całej gamy funkcji OpenCASCADE Technology (OCCT) poprzez moduł Python OCC. Stanowi to zupełnie inne podejście niżwe FreeCAD, gdzie tylko niektóre komponenty OCCT są eksponowane poprzez środowisko pracy Część.

PythonOCC, z kolei, ze względu na to, że zapewnia dostęp do wszystkich klas i funkcji OCCT, jest bardzo złożony, ale również bardzo potężny. Dlatego też jest to bardzo dobry dodatek do FreeCAD. Dlatego, gdy jesteś ograniczony funkcjonalnością OCCT FreeCAD, używanie OCC jest dobrą alternatywą.

Użycie

Obecnie w środowisku pracy Część mamy metody Part.__toPythonOCC__() i Part.__fromPythonOCC__() do wymiany TopoDS_Shape (Część: Kształt topologiczny) podmiotów do i z PythonOCC. Metody te pozwalają nam na wykorzystanie pełnej mocy OCCT w środowisku Python, a następnie ponowne umieszczenie powstałych kształtów w obiektach FreeCAD.

PythonOCC jest wewnętrznie używany przez przeglądarkę IFC dołączoną do bibliotek IfcOpenShell. IfcOpenShell jest używany do odczytu i zapisu dokumentów IFC przy użyciu FreeCAD, poprzez Środowiska pracy Arch i BIM. PythonOCC jest potrzebny tylko do uruchomienia zintegrowanej przeglądarki IfcOpenShell, w innym przypadku w ogóle nie jest wykorzystywany przez FreeCAD.

Instalacja

PythonOCC musi być skompilowany ze źródła. W tym celu musisz pobrać odpowiednie pliki programistyczne dla technologii OpenCASCADE Technology (OCCT) i SWIG. Starsza wersja PythonOCC miała obejmować OCE 0.18, społeczną edycję OCCT 6.9.x, która obecnie nie jest utrzymywana. Najnowsza wersja PythonOCC jest teraz przeznaczona do współpracy z najnowszą, oficjalną wersją OCCT 7.4.

Wraz z OCCT 7.4, PythonOCC wymaga stosunkowo najnowszych zależności takich jak Python 3.7, CMake 3.12 i SWIG 3.0.11. Python 2 nie jest już obsługiwany.

Wraz z OCCT 7.4, PythonOCC wymaga stosunkowo najnowszych zależności takich jak: Python 3.7, CMake 3.12 i SWIG 3.0.11. Python 2 nie jest już obsługiwany.

Możliwe jest również zainstalowanie prekompilowanych bibliotek PythonOCC przy użyciu Conda. Więcej informacji i instrukcji kompilacji można znaleźć w repozytorium projektu głównego, tpaviot/pythonocc-core.

Kompilacja

Możesz także samodzielnie skompilować pythonOCC (zobacz instrukcję). Poniżej znajduje się procedura dla Debiana/Ubuntu z użyciem pakietów opencascade dostarczonych przez distro:

git clone git://github.com/tpaviot/pythonocc-core.git pythonocc
cd pythonocc
mkdir build
cd build
cmake -DOCE_INCLUDE_PATH=/usr/include/opencascade -DOCE_LIB_PATH=/usr/lib/x86_64-linux-gnu ..
make

Informacje dodatkowe