Środowisko pracy Pyrate

From FreeCAD Documentation
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Pyrate Workbench and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎français • ‎italiano • ‎polski

Ta dokumentacja nie jest ukończona. Prosimy o pomoc w tworzeniu dokumentacji.

Strona Model polecenia GUI wyjaśnia jak powinny być dokumentowane polecenia. Przejrzyj stronę Category:UnfinishedDocu, aby zobaczyć więcej niekompletnych stron, takich jak ta. Zobacz stronę Category:Command Reference aby poznać wszystkie komendy.

Zobacz stronę wytycznych Wikidla FreeCAD aby dowiedzieć się, jak edytować strony Wiki, i przejdź do strony Pomóż w rozwoju FreeCAD, aby dowiedzieć się o innych sposobach, w jakie możesz wnieść swój wkład.

Wprowadzenie

Pyrate lub pyrate optics to rdzeń do raytracingu wizualnego napisany w całości w środowisku Python. Ma on zapewniać funkcjonalność zbliżoną do komercyjnego oprogramowania do projektowania optycznego. Środowisko pracy ma być łatwym w użyciu interfejsem FreeCAD do tego celu. Od czasu dużego refaktoryzacji w 2017 roku interfejs jest w większości zepsuty. Dlatego raytracer jest użyteczny tylko na poziomie skryptu bez dobrej integracji z FreeCAD. Chociaż interfejs Python zapewnia funkcje do tworzenia, optymalizacji i modyfikacji systemów optycznych, a zatem te możliwości są również dostępne dla programu FreeCAD.

Instalacja

To środowisko pracy jest środowiskiem pracy w nowym stylu. Oznacza to, że jest ono przeznaczone do zainstalowania przez Menadżer dodatków z użyciem potoku dla wersji FreeCAD >= 0.18.