MES: Wyczyść dane siatki

From FreeCAD Documentation
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page FEM MeshClear and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎русский

Ta dokumentacja nie jest ukończona. Prosimy o pomoc w tworzeniu dokumentacji.

Strona Model polecenia GUI wyjaśnia jak powinny być dokumentowane polecenia. Przejrzyj stronę Category:UnfinishedDocu, aby zobaczyć więcej niekompletnych stron, takich jak ta. Zobacz stronę Category:Command Reference aby poznać wszystkie komendy.

Zobacz stronę wytycznych Wikidla FreeCAD aby dowiedzieć się, jak edytować strony Wiki, i przejdź do strony Pomóż w rozwoju FreeCAD, aby dowiedzieć się o innych sposobach, w jakie możesz wnieść swój wkład.

FEM MeshClear.svg MES: Wyczyść dane siatki

Lokalizacja w menu
Menu podręczne na obiekcie siatki → Wyczyść dane siatki MES
Środowisko pracy
MES
Domyślny skrót
brak
Wprowadzono w wersji
-
Zobacz także
Poradnik dla środowiska pracy MES

Opis

Umożliwia użytkownikowi ponowną inicjalizację siatki z obiektu siatki FreeCAD MES. Siatka nadal istnieje, ale nie ma żadnych wierzchołków, krawędzi, powierzchni ani elementów. Informacje o siatce, parametry Netgen / Gmsh, regiony siatki, grupy siatki i warstwa brzegowa siatki pozostają w Drzewie modelu, co oznacza, że siatkę można odtworzyć później. Głównym zastosowaniem tej funkcji jest rozjaśnienie pliku FreeCAD w celu zwiększenia wydajności podczas korzystania z programu FreeCAD, zaoszczędzenia miejsca na dysku lub umożliwienia łatwego przenoszenia plików bez utraty danych o siatkach.

Użycie

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Obiekt siatki MES FEM MeshNetgenFromShape.svg Netgen lub FEM MeshGmshFromShape.svg Gmsh w oknie widoku drzewa.
  2. Wybierz opcję FEM MeshClear.svg Wyczyść dane siatki MES z menu podręcznego .

Uwagi

Obiekty w drzewie modelu są zachowane, ponieważ reprezentują dane siatki, ale siatka jest teraz usuwana z pliku FreeCAD.